Farmreyd: Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Toshkent shahar boshqarmasi va DXX xodimlari hamkorligida o‘tkazilgan tezkor tadbirda fuqarolar M.J., M.K. va boshqalar tarkibida inson ruhiyatiga kuchli ta’sir qiluvchi moddasi bo‘lgan 120 dona “Pregabalin Capsules” nomli dori vositasini fuqaro A.A. ga 4,8 mln so‘mga sotgan vaqtlarida ushlanib, M.K.ning avtotransport vositasidan tarkibida 0,15 gramm faol giyohvand moddasi mavjud bo‘lgan “Marixuana” hamda 750 ming so‘m qalbki pullar ashyoviy dalil sifatida olingan.
Mazkur holatlar yuzasidan Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazining xulosasiga ko'ra, Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.

В рамках оперативного мероприятия, проводимого совместно с Ташкентским городским управлением Департамента при Генеральной прокуратуре и сотрудниками СГБ, граждане М.Ю., М.К. и другие были задержаны при продажи гражданину А.А. 120 штук «Pregabalin Capsules», содержащих вещество, оказывающее сильное воздействие на психику человека.
В качестве вещественного доказательства у М.К. были изъяты «Марихуана», содержащая 0,15 грамма действующего наркотического вещества, и 750 тысяч сумов денежных средств.
Согласно заключению Центра безопасности фармацевтической продукции, возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям УК.