IV Yevroosiyo farmatsevtika sammiti o‘z ishini boshladi
Global Pharmaceutical Leaders’ Club tomonidan Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi va Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi bilan hamkorlikda tashkil etilgan IV Yevroosiyo farmatsevtika sammiti o‘z ishini boshladi.
To‘rtinchi bor o‘tkazilayotgan ushbu nufuzli anjumanda Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi direktori Agzam Nartayev boshchiligida Markaz mutaxassislari ham ishtirok etmoqda.
Sammitda so‘zga chiqqan Farmatsevtika mahsulotlari xavfsizligi markazi direktori Agzam Nartayev O‘zbekistonda dori vositalari, tibbiy buyumlar va tibbiy texnikani davlat ro‘yxatidan o‘tkazish tartibi hamda qalbaki, sifatsiz dori vositalari va tibbiy buyumlar aylanmasiga qarshi kurashish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar shuningdek, farmatsevtika faoliyatiga doir qonunchilik hujjatlarini qayta ko'rib chiqish taklifi xususida to‘xtalib o‘tdi.
Bugungi kun tartibidan xalqaro miqyosdagi ekspertlar hamda yirik kompaniya va tartibga soluvchi organlarning vakillari bilan davra suhbatlari, muhokamalar, shuningdek, distribyutor va dorixona tarmoqlari mutaxassislari bilan yakkama-yakka uchrashuvlar joy olgan.

IV Евразийский фармацевтический саммит
IV Евразийский фармацевтический саммит, организованный Global Pharmaceutical Leaders’ Club совместно с Агентством по развитию фармацевтической отрасли и Центром безопасности фармацевтической продукции, начал свою работу.
В этом престижном мероприятии, которое проводится уже в четвертый раз, принимает участие и группа специалистов Центра безопасности фармацевтической продукции во главе с его директором Агзамом Нартаевым.
Выступивший на саммите директор Центра безопасности фармацевтической продукции Агзам Нартаев рассказал о порядке государственной регистрации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в Узбекистане, а также о проводимой работе по борьбе с оборотом фальсифицированных, недоброкачественных лекарственных средств и изделий медицинского назначения.
В соответствии с программой сегодня пройдут круглые столы и дискуссии с участием международных экспертов и представителей регуляторных органов, двусторонние встречи со специалистами дистрибьютерских и аптечных сетей.